Przejdź do głównej zawartości

Koty i Rowery

Witam serdecznie.

Co mają wspólnego koty i rowery? Hmm.. chyba nic. Ale do przedszkola robiliśmy z Jasiem dwie prace na konkurs. W lutym z okazji dnia kota powstała maska z masy plastycznej. Niestety pierwsza wersja, która powstawała na modelu rozpadła się podczas suszenia i szybko trzeba było drugą wersję tworzyć. A następnego dnia, gdy maska była sucha i twarda dzieci dostały ją do malowania. Dzielnie przystąpili do pracy i taki uzyskali efekt:


A dzisiaj ponieśliśmy do przedszkola album o rowerach.  W przedszkolu mają teraz tydzień rowerowy.. Dzieci były na wycieczkach w sklepach rowerowych, poznawały budowę roweru. Z Jasiem dzielnie przygotowaliśmy bazę do albumu (najfajniejsza zabawa bo farbami), a potem mama zabrała się ostro do pracy. W międzyczasie gdy mamy nie było w domu, Jagoda zrobiła jedną stronę albumu :) Więc album powstawał przy pomocy całej rodziny. Oczywiście tata nam kibicował.Zaraz po okładce chciałam zabrać dzieci w przeszłość i tak pokazałam trzy rowery sprzed prawie 200 lat :)


Potem najważniejsze części roweru: siodełko, koła i kierownica.Rowerki z trzema kołami. Wszystkie koła zostały policzone przez Jasia.


Rowery kolarskie współczesne.


I rowery, które używamy na codzień :)


Przy pracy z albumem, korzystałam głównie ze ścinków papierowych, troszkę wycinanek, odrobina kwiatków, ćwieków i perełek. Z całości jestem dosyć zadowolona, aczkolwiek na początku miałam problem z doborem kolorów, z kompozycją, ale z biegiem czasu, coraz lepiej mi szło :)

Dziękuję Wam za wizytę na moim blogu i że dotarłyście do tego momentu :)

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Niech żyje Bal!

"Niech żyje bal" śpiewała Maryla Rodowicz. Styczeń i Luty to czas rożnych bali, od tych tradycyjnych, przez bale przebierańców po te duże karnawałowe, jak chociażby w Rio de Janeiro.
Ten czas kojarzy mi się ze złotem, mnóstwem kolorów, głośną muzyką i tańcem.
Zainspirowana tą różnorodnością balów, jak również wyzwaniem Szufladowym poczyniłam zaproszenie na takową imprezę:


Maska wycięta z głowy, potraktowania złotą farba i embossingiem na ciepło. Dodanych kilka warstw, koronka, gaza, wstążka szyfonowa, sznurek, kwiaty, perełki i piórka.
Zrobienie zdjęcia, gdy za oknem niebo przysłonięte ciężkimi chmurami graniczy z cudem, więc gdy tylko na chwilę się niebo rozjaśniło poprawiłam zdjęcia i poniżej efekt jaśniejszych dni.
Na tym zdjęciu widać delikatny efekt embossingu na masce.Zaproszenie wędruje na wyzwania: 
Szuflada: Wyzwanie 1: Niech żyje bal
Dziękuję Wam kochani, że do mnie zaglądacie i cieszę się, że spodobała się Wam kartka na Dzień Babci.
Ściskam.


Zaproszenia Komunijne

Witajcie serdecznie.
Dzisiaj chciałabym Was zaprosić na bloga Digi-Scrappl, bo mamy dla Was kolejne wyzwanie, już 24 :D
Tym razem proponujemy Wam wykonanie pracy, bez użycia gotowych papierów do scrapbookingu. Może to być kartka lub inna dowolna praca, z przewagą papieru.
Ja przygotowałam zaproszenia komunijne, bo już w maju moja córa będzie miała przyjemność uczestniczyć w tym, jakże ważnym sakramencie.
Aby już nie przedłużać, eleganckie zaproszenia, wykonane przy użyciu papieru wizytowego.


Przez chwilę miałam inną wizję i powstało jedno wyjątkowe zaproszenie, ale nie bardzo mi pasowało kolorystycznie i zostałam ostatecznie przy prostszej wersji.

Do wykonania zaproszeń użyłam jednego z najnowszych stempelków dostępnych w digi-scrap.pl mojego autorstwa: "Komunia- zaproszenie"
Zaproszenia wędrują na wyzwania:
Charisma CardzRibbon, ribbon, ribbon Paper Crafting Journey -Anything made with paper goes Divas by Design #23 Favorite things (ribbon) Paper Shelter Challenge- Anything …

Candy

Witajcie serdecznie :)
Dzisiaj mam dla Was coś na osłodę.... Postanowiłam obdarować jedną osobę wykonaną przeze mnie zawieszką z modeliny z poprzedniego posta :)

Aby ją zdobyć należy wykonać odpowiednie kroki:
1. Zostaw komentarz pod tym postem do 10 czerwca 2013 roku  i napisz co Cię skłoniło, aby zaglądać na mój blog :) 2. Opowiedz o moim candy - możesz wykorzystać powyższe zdjęcie, na blogu lub facebooku i zaznacz w komentarzu. 3. Spośród wszystkich osób  11 czerwca 2013 roku wybiorę jedną, do której wyślę zawieszkę (bez łańcuszka, który posłużył jako dopełnienie prezentacji).
I to wszystko. Mam nadzieję, że znajdą się osoby, które chciałyby ją przygarnąć :)