Przejdź do głównej zawartości

Koty i Rowery

Witam serdecznie.

Co mają wspólnego koty i rowery? Hmm.. chyba nic. Ale do przedszkola robiliśmy z Jasiem dwie prace na konkurs. W lutym z okazji dnia kota powstała maska z masy plastycznej. Niestety pierwsza wersja, która powstawała na modelu rozpadła się podczas suszenia i szybko trzeba było drugą wersję tworzyć. A następnego dnia, gdy maska była sucha i twarda dzieci dostały ją do malowania. Dzielnie przystąpili do pracy i taki uzyskali efekt:


A dzisiaj ponieśliśmy do przedszkola album o rowerach.  W przedszkolu mają teraz tydzień rowerowy.. Dzieci były na wycieczkach w sklepach rowerowych, poznawały budowę roweru. Z Jasiem dzielnie przygotowaliśmy bazę do albumu (najfajniejsza zabawa bo farbami), a potem mama zabrała się ostro do pracy. W międzyczasie gdy mamy nie było w domu, Jagoda zrobiła jedną stronę albumu :) Więc album powstawał przy pomocy całej rodziny. Oczywiście tata nam kibicował.Zaraz po okładce chciałam zabrać dzieci w przeszłość i tak pokazałam trzy rowery sprzed prawie 200 lat :)


Potem najważniejsze części roweru: siodełko, koła i kierownica.Rowerki z trzema kołami. Wszystkie koła zostały policzone przez Jasia.


Rowery kolarskie współczesne.


I rowery, które używamy na codzień :)


Przy pracy z albumem, korzystałam głównie ze ścinków papierowych, troszkę wycinanek, odrobina kwiatków, ćwieków i perełek. Z całości jestem dosyć zadowolona, aczkolwiek na początku miałam problem z doborem kolorów, z kompozycją, ale z biegiem czasu, coraz lepiej mi szło :)

Dziękuję Wam za wizytę na moim blogu i że dotarłyście do tego momentu :)

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Niech żyje Bal!

"Niech żyje bal" śpiewała Maryla Rodowicz. Styczeń i Luty to czas rożnych bali, od tych tradycyjnych, przez bale przebierańców po te duże karnawałowe, jak chociażby w Rio de Janeiro.
Ten czas kojarzy mi się ze złotem, mnóstwem kolorów, głośną muzyką i tańcem.
Zainspirowana tą różnorodnością balów, jak również wyzwaniem Szufladowym poczyniłam zaproszenie na takową imprezę:


Maska wycięta z głowy, potraktowania złotą farba i embossingiem na ciepło. Dodanych kilka warstw, koronka, gaza, wstążka szyfonowa, sznurek, kwiaty, perełki i piórka.
Zrobienie zdjęcia, gdy za oknem niebo przysłonięte ciężkimi chmurami graniczy z cudem, więc gdy tylko na chwilę się niebo rozjaśniło poprawiłam zdjęcia i poniżej efekt jaśniejszych dni.
Na tym zdjęciu widać delikatny efekt embossingu na masce.Zaproszenie wędruje na wyzwania: 
Szuflada: Wyzwanie 1: Niech żyje bal
Dziękuję Wam kochani, że do mnie zaglądacie i cieszę się, że spodobała się Wam kartka na Dzień Babci.
Ściskam.


OSAAT #52 Zawieszka

Witajcie w niedzielę. Dzisiaj jak co tydzień zapraszam Was na bloga One Stitch At a Time. W tym tygodniu chcemy abyście użyli zawieszki w swoim projekcie:)
Ja przygotowałam kolejną kartkę typu step card. Jeżeli weźmiecie udział w wyzwaniu, macie szansę na wygranie nagrody ufundowaneh przez http://creativecraftworld.co.uk/

A ja mam dla Was niespodziankę, kurs jak zrobić taką kartkę. Jeżeli będzie coś niezrozumiałe, piszcie, ja postaram się dodać zdjęcie, aby lepiej Wam zobrazować powstawanie takiej kartki.
Przede wszystkim potrzebujemy sztywną kartkę na bazę kartki. Ja używam papieru o gramaturze 250g/m2.
Baza moja wynosi 28 x 14 cm. Zginamy ją na pół i otrzymujemy kartkę o wymiarach 14x14cm.
Następnie rysujemy sobie linie pomocnicze, w odległości 2 cm od brzegów, i w połowie kartki 7 cm..
Nacinamy bazę jakby od środka , w odległości 2cm od brzegu w głąb sięgając do 7cm lini.

Nacięty środek wyginamy w przeciwnym kierunku i otrzymujemy coś takiego jak na zdjęciu powyżej. Z jednej strony nacinam…

Zaproszenia Komunijne

Witajcie serdecznie.
Dzisiaj chciałabym Was zaprosić na bloga Digi-Scrappl, bo mamy dla Was kolejne wyzwanie, już 24 :D
Tym razem proponujemy Wam wykonanie pracy, bez użycia gotowych papierów do scrapbookingu. Może to być kartka lub inna dowolna praca, z przewagą papieru.
Ja przygotowałam zaproszenia komunijne, bo już w maju moja córa będzie miała przyjemność uczestniczyć w tym, jakże ważnym sakramencie.
Aby już nie przedłużać, eleganckie zaproszenia, wykonane przy użyciu papieru wizytowego.


Przez chwilę miałam inną wizję i powstało jedno wyjątkowe zaproszenie, ale nie bardzo mi pasowało kolorystycznie i zostałam ostatecznie przy prostszej wersji.

Do wykonania zaproszeń użyłam jednego z najnowszych stempelków dostępnych w digi-scrap.pl mojego autorstwa: "Komunia- zaproszenie"
Zaproszenia wędrują na wyzwania:
Charisma CardzRibbon, ribbon, ribbon Paper Crafting Journey -Anything made with paper goes Divas by Design #23 Favorite things (ribbon) Paper Shelter Challenge- Anything …